Abstract – The art of design.

Design – jedno słowo, a prawdopodobnie nieskończona liczba definicji. Nie ma przecież dziedziny, której by on nie dotyczył. Niezależnie od tego czym się zajmujesz, gdzie mieszkasz, co Cię kręci  – tam zawsze ukryty jest design. 

To jest absolutnie fascynujący temat dla mnie, bo jest on jednym z powodów, dla których w ogóle powstało artique. Fakt, że design otacza nas z każdej strony i dotyczy każdej sfery naszego życia. Nawet jeśli jesteś przekonany, że jest zupełnie inaczej. 

Ale teraz już by udowodnić Ci, że jesteś w błędzie, nie będę musiał pisać niewiadomo jak długich elaboratów, posiłkując się przy okazji jakimiś wymyślnymi argumentami. Teraz po prostu odeślę Cię do produkcji, za którą odpowiada NETFLIX, a która to nazywa się Abstract – the art of design. 

A jeśli świadomie podchodzisz do zagadnienia designu, tym bardziej warto byś znalazł lub znalazła trochę czasu na obejrzenie tego co Abstract – the art of design ma do zaoferowania. Produkcja to serial dokumentalny, gdzie w 8 odcinkach przybliżane są nam sylwetki 8 postaci ze świata szeroko pojętego designu. I tu właśnie tkwi całe piękno i to czym jaram się najbardziej. Te 8 postaci to ludzie z kompletnie różnych światów. 

W pierwszym odcinku spotykamy się z Christophem Niemann’em – ilustratorem. Drugi odcinek to historia Tinkera hatfielda – gościa, który zaprojektował kultowe Nike air max 1 i masę masę, naprawdę masę innych modeli Nike. W kolejnych odcinkach poznajemy sylwetki architekta, projektanta samochodów, scenografki, typografki, fotografa i projektantki wnętrz. A wszystkie postaci to absolutny top topów. 

Co tu dużo gadać. Netflix potrafi w seriale, potrafi w filmy, a teraz udowadnia, że potrafi bardzo dobrze też w seriale dokumentalne. Każdy odcinek łyka się jak bułę pelikan i naprawdę bardzo mocno trzymam kciuki by powstał kolejny sezon. 

To niesamowita frajda odkrywać jak wiele wspólnego mogą mieć ze sobą ludzie z totalnie różnych bajek. Zdecydowanie polecam. 

 

SZYBKA PRZERWA NA REKLAMĘ!

założyłem nowe konto na instagramie - obserwuj koniecznie!

1 komentarz