adidas Originals – P.O.D.SYSTEM – godny następca NMD?

Była końcówka roku 2015 kiedy adidas Originals zaprezentował wszystkim NMD. Od tamtej pory powstała chyba grubo ponad setka różnych kolorystyk – sam mam kilka i są to zdecydowanie jedne z moich ulubionych butów. Z wielu powodów. Po pierwsze wygoda. Tu nie ma co się zbyt wiele rozpisywać – pianka BOOST zapewnia komfort i tyle. Po drugie niebanalny design. To ten rodzaj projektu, który zaczyna się lubić dopiero po chwili (przynajmniej ja tak mam).

Dziś mamy drugą połowę 2018 i po niespełna 3 latach adidas Originals wchodzi z czymś nowym. I pod kątem designu. I pod kątem wygody.

POD-S3.1 to połączenie dziedzictwa marki z najnowszą technologią. adidas Originals po raz pierwszy prezentuje model miejskiego buta z trójwymiarową amortyzacją.

P.O.D. czyli Point of Deflection System to koncept, będący efektem wieloletniego doświadczenia adidas w projektowaniu butów sportowych. Wykorzystuje najlepszą amortyzację i design lat 90. w dzisiejszych modelach miejskich. Jego istotą jest modułowa podeszwa, złożona z trzech części.
A teraz najlepsze. Wewnętrzna podeszwa pięty to BOOST, czyli amortyzacja dokładnie tu gdzie jej potrzebujemy podczas stawiania kroków. Po drugie nasz główny bohater Point of Deflection umiejscowiony w centralnej części buta, będący jednocześnie jego integralnym elementem. Zapewnia on stabilizację i sprężystość. Za inspirację posłużył wprowadzony w 1989 System Torsion. Z przodu buta mamy piankę EVA, która optymalizuję amortyzację i sprawia że jest nam po prostu wygodnie. Tylko tyle i aż tyle.
No i tu pojawia się zasadnicze pytanie. Czy but ten powtórzy sukces NMD i będzie mieć go w szafie prawie każdy? Wydaje się, że szansa jest całkiem spora bo cena wyjściowa jest trochę niższa, a wynosi 499zł. Jak na but z takim systemem cena wydaje się być bardzo ok. 
Ja podobnie jak w przypadku początków NMD mam mieszane uczucia, ale czuję w kościach że but może stać się jednym z moich ulubionych w najbliższym czasie.

Premiera pierwszej kolorystyki modelu POD-S3.1 przewidziana jest na 16 czerwca. Buty będą dostępne m.in za pośrednictwem strony internetowej: https://www.adidas.pl/podsystem.

SZYBKA PRZERWA NA REKLAMĘ!

założyłem nowe konto na instagramie - obserwuj koniecznie!

skomentuj