IKEA x stampd. Kolekcja, która łączy minimalizm ze streetwearem.

Jeśli chodzi o IKEA i streetwear to ostatnio było głośno przede wszystkim z uwagi na współpracę na linii szwedzkiej marki i właściciela marki OFF WHITE. Na szczęście IKEA postanowiła zaprosić do współpracy także innego projektanta. Na szczęście, bo jego estetyka jest mi zdecydowanie bliższa, a i wam pewnie prędzej przypadnie do gustu niż to co szykuje Virgil.

Mam na myśli kolekcję, która powstała we współpracy z Chrisem Stampem, który na co dzień przede wszystkim zarządza marką Sampd. Na swoim koncie ma np. Kolaborację z marką BAPE, a w 2017 został finalistą fundacji Vogue CFDA.

W ramach wspólnego projektu z IKEA przygotował szereg produktów, które chciałbym mieć już teraz. W tej mini kolekcji brawurowo łączy się streetwear ze skandynawskim minimalizmem. Mi więcej do szczęścia naprawdę nie potrzeba.

Jeśli zatem szukasz czegoś do przechowywania swoich ukochanych ubrań i sneakersów – kolekcja SPÄNST zainteresuje i Ciebie. Na utrzymane w czarno-białej stylistyce produkty składają się biurko, przezroczyste pudełka na buty, siateczkowa szafa z fikuśnymi wieszakami. Do tego fotele, krzesła, półka na buty, a także podłużne ledowe lampy różnej długości, ręczniki, poduszki, narzutę. Żeby tego było mało, do kolekcji dorzucono także szereg gadżetów, a wśród nich czapkę, torbę, koszulkę, bluzę, bidon, deskorolkę czy kosz do zawieszenia na ścianie. Jaram się do zdecydowanie za mało powiedziane.

Kolekcja do sprzedaży ma wejść w maju. Od Polskiego oddziału marki dostałem tylko info: „Kacper, zajrzyj do nas w maju” – co rozumiem jako „tak, kolekcja będzie dostępna także u nas”. Jaranko.

 

SZYBKA PRZERWA NA REKLAMĘ!

założyłem nowe konto na instagramie - obserwuj koniecznie!

1 komentarz