printspiration #02 – niebanalne wizytówki

Tematowi wizytówek poświęciłem jakiś czas temu dłuższą chwilę, efektem czego była publikacja: nowoczesne wizytówki. Nie widzę sensu by dyblować treści, więc po prostu kliknij w link i nadrób zaległości, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Tam z resztą też znajdziecie porcję inspiracji, ale mam wrażenie, że dzisiejsza jest dużo lepsza i bardziej jakościowa. No przynajmniej mi zdecydowanie bliżej do tego co mam wam dziś do pokazania.

Poniższe zestawienie prezentuje to co można zrobić by się efektownie wyróżnić na tle innych osób, które częstują nas na każdym spotkaniu wizytówkami. No bo nie ukrywajmy, jeśli nie pracujemy w korporacji, która ma bardzo mocno wyśrubowane standardy, możemy pozwolić sobie na trochę więcej. Dlatego uważam, że niebanalne wizytówki powinny znaleźć się w rękach wszystkich przedsiębiorców, którzy robią w branży kreatywnej. Reklama, marketing, internetowe startupy, blogerzy (no bo czemu nie?).

Minimalizm, minimalizm i jeszcze raz minimalizm.

Bo to co najładniejsze nie musi być najbardziej najeżone efekciarstwem i toną super wypasionej grafiki. Minimalizm sprawdza się doskonale w każdym rodzaju designu. Ale minimalizm w kontekście wizytówek to nie tylko sam nadruk. Bardzo duże znaczenie ma tworzywo, na jakim zechcemy wydrukować swoją niebanalną wizytówkę. Papierów do wyboru mamy jakiś pierdyliard, a takich, na których wizytówki będą wyglądać świetnie naprawdę nie da się znaleźć w dowolnej hurtowni papieru. W naszej drukarni stale szukamy idealnego papieru, który w odpowiedni sposób będzie „pić farbę”, a który jednocześnie będzie miły i przyjemny w dotyku. Jednym do gustu może przypaść najbardziej teksturowana tektura, a inni postawią na gładki, matowy papier, byle był odpowiednio sztywny. W modzie nadal są również wszelkiej maści papiery z domieszką bawełny lub wręcz w stu procentach wykonane z bawełny. Te najczęściej wykorzystuje się w druku wypukłym, gdzie efektem finalnym jest naprawdę elegancka karta.

Do tego można dorzucić wybiórcze lakierowanie, pokrywanie wizytówek lakierem i w ogóle jeszcze pewnie z milion innych sposobów by uszlachetnić wydruk. Dla każdego coś odpowiedniego.

Poniższa galeria to niebanalne wizytówki, które mogą stanowić dla Was ciekawą formę inspiracji, jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na konkretny wzór.

SZYBKA PRZERWA NA REKLAMĘ!

założyłem nowe konto na instagramie - obserwuj koniecznie!

2 komentarze

Avatar przez Kacper Korzeniewski