Rurales. Musisz zobaczyć ten obraz jeśli polskie graffiti nie jest ci obce.

Rurales to obraz, który powstawał już dobrych kilka lat temu, bo między 2013 a 2015. Nie mniej do tej pory jedyną możliwością obejrzenia filmu były zamknięte projekcje. Dopiero od 2 stycznia cały materiał wisi sobie grzecznie na youtubie i czeka. No i trochę mi smutno na to patrzeć, bo przez miesiąc doczekał się jedynie trochę ponad 4 tysięcy odsłon. 

A rzecz jest naprawdę interesująca. Rurales to koncept pokazania graffiti przez nietypowy pryzmat. Yaypop, Seikon i Krik Kong wyruszają w tracę po polskich wsiach i miasteczkach, by to właśnie tam lokować swoje prace. No i właśnie to odcięcie się od wielkich miast i metropolii jest w tym wszystkim najciekawsze i trochę otwierające oczy. Graffiti, które miało być manifestem dla oczu tysięcy nagle przenosi się w miejsca, gdzie zobaczyć może je garstka. 

Artyści odkrywają lokalizacje zapomniane i pełne kontrastów. Na kolejnych etapach podróży dołączają do nich goście, w filmie pojawiają się między innymi GregorGonsior, SC Szyman, Mrufig czy Proembrion.

Materiał został zrealizowany przez Kubę Goździewicza, który towarzyszył artystom podczas ich całej podróży. 

 

SZYBKA PRZERWA NA REKLAMĘ!

założyłem nowe konto na instagramie - obserwuj koniecznie!

2 komentarze